سنگ تراانیکس

به طور کلی می‌توان گفت چنانچه سنگهای تراورتن دچار دگرگونی شوند به مرمر تبدیل خواهند شد و یا اینکه می‌توان گفت مرمر همان تراورتن پخته شده است و یا اینکه تراورتن همان مرمرنابالغ است حال چنانچه در میانه این فرآیند دگرگرونی و تبدیل تراورتن به مرمر از این معدن پرده برداری شود محصول تراانیکس است یعنی قسمتی از آن تراورتن و قسمتی به مرمر تبدیل شده است.ولی تراانیکس از لحاظ خواص فیزیکی نه مرمر است نه تراورتن و محصول مستقل به حساب می‌آید. سنگ ترااُنیکس تقریبا در اکثر معادن مرمر، ترااُنیکس هم یافت می‌شود و همینطور در بعضی از معادن تراورتن و معادن محدود هستند که ترااُنیکس خالص و به مقدار زیاد در ارتفاع مناسب در آن وجود داشته باشد.

این سنگ درمشخصه داشتن نقوشی پر رنگ و بعضا متفاوت کاملا شبیه تراورتن است و قسمتهائی از سنگ هم کاملا نور را از خود عبور می‌دهد. یعنی سنگ تراانیکس بر حسب خواصش بصورت گزینشی نور را از خود عبور می‌دهد و این موضوع صحنه‌های بدیع، جذاب و منحصر به فردی از زیبائیهای طبیعت را به رخ می‌کشد.
یکی از بهترین و صحیح‌ترین استفاده هائی که می‌شود از سنگ تراانیکس کرد ، حالت بوک مچ(BOOK  MATCH) این سنگ است که به فضا روح داده و با خطوط طبیعی و زیبای خود نقاشیهائی کاملا هندسی و ویژه را به وجود می‌آورد.

کلمه ترااُنیکس ترکیبی است از کلمه تراورتن (TRAVERTIN) و کلمه انیکس (ONYX) که همان طور که از اسم آن پیداست به گروهی از سنگها که مخلوطی از تراورتن و مرمر هستند تراانیکس می‌گویند.

کلمات کلیدی :

سنگ تراانیکس

-

قیمت سنگ تراانیکس

-

سنگ تراونیکس

-

سنگ تراونیکس در اصفهان

-

انواع سنگ تراونیکس

مشاوره قبل از خرید